עיצוב מטבחים קטנים

באמצעות תכנון נכון ועיצוב חכם גם חלל קטן יכול להפוך למטבח מעוצב ופונקציונלי. כל מה שצריך לעשות בשביל להשיג את המטרה, זה לקחת בחשבון את כל אותם פרטים אשר יאפשרו לנו לנצל את החלל בצורה חכמה, תוך שימת דגש על נושאים כגון: העדפות עיצוביות, הרגלי השימוש במטבח ופרמטרים נוספים.

עיצוב מטבחים קטנים - עבודת נגרות בהזמנה אישית - דגמי 2019 - מרסלו אומנות הריהוט

איך לעצב מטבח קטן על הצד הטוב ביותר?


אחד הצעדים בהם רבים מהאנשים המעוניינים לעצב מטבחים קטנים נוקטים הוא לבחור במטבח פתוח, כזה שיעניק תחושה מרווחת.
בכדי שהמטבח בכל זאת יראה תחום ומופרד משאר חללי הבית נהוג להפריד את החללים באמצעות אלמנטים ויזואליים שונים כמו צביעת הקיר של החלל המחובר למטבח בגוון קצת שונה. בכל מקרה, ההמלצה תהיה לוותר על מחיצות אשר עלולות לפגוע הן בפונקציונליות של המטבח והן בעיצוב.
באופן כללי לתכנון המקדים תהיה חשיבות גבוהה בעת תכנון מטבח קטן, כאשר בהליך התכנוני כדאי לשים דגש על פרמטרים כמו: בחירת הגוונים המתאימים, הקפדה על פתרונות אחסון חכמים – לדוגמא תכנון של נישות מיוחדות עבור מוצרי חשמל שונים ובחירת תאורה מתאימה – כאשר ההמלצה תהיה לבחור בתאורה לבנה דוגמת פלורסנט.

להזמנת מטבחים מעוצבים בהתאמה אישית לחצו כאן

עיצוב מטבח קטן דגמי 2019 - מרסלו אומנות הריהוט

גוון צבע למטבח


גוונים בהירים מהווים את הבחירה האופטימלית עבור מטבחים קטנים ולו בשל היכולת שלהם להעניק תחושה של מרחב וליצור אשליה של חלל גדול יותר.
ניתן גם להקנות תחושה של עומק על ידי התקנת אריחים בגוונים בהירים.

טיפים לעיצוב מטבחים קטנים

  • משטח עבודה נייד – אם המטבח קטן מלהכיל משטח עבודה בגודל אשר עונה על הצרכים, ניתן לרכוש עגלה על גלגלים אשר תהווה כפתרון אופטימלי אותה ניתן יהיה להוציא מהמטבח לאחר סיום השימוש בה.
  • לבן ובוהק – שימוש בגוונים בהירים ובראשם כמובן הלבן ובחירת אלמנטים בוהקים תעניק תחושה של מרחב – ניתן לשלב לדוגמא אלמנטים העשויים מנירוסטה על מנת ליצור את התחושה.
  • אי למטבח – שימוש באי במטבח שהינו חלל פתוח יכול להוות כדרך לתחום את המטבח מחד ומאידך גם להוות פתרון עבור פינת ישיבה נוחה.
  • אחסון חכם – פיזור של מוצרי חשמל ופריטים אחרים במקומות גלויים עלול ליצור מראה צפוף ומבולגן ולכן, ההמלצה תהיה לדאוג לאחסון חכם לכל אותם פריטים.

תכנון אדריכלי

תכנון אדריכלי אשר יותאם באופן פרטני להרגלים, לצרכים ולדרישות של בני הבית, הוא בעל כוח להפוך גם מטבח קטן במיוחד לחלל פונקציונלי, מרשים ונעים לשהייה.
בהליך תכנון אדריכלי ניתן יהיה ליצור נישות עבור מוצרי החשמל, ייקח בחשבון פרמטרים כמו פתחי אוורור ייעודיים, תאורה נכונה ודגשים נוספים אשר הקפדה עליהם תאפשר בסופו של דבר את יצירת המטבח האופטימלי.

אם גם אתם מעוניינים בהליך עיצוב מטבחים קטנים ומבקשים ליהנות ממטבח פונקציונלי, פרקטי ומרשים אתם מוזמנים ליצור קשר עם "מרסלו אומנות הריהוט" המתמחים ביצירת מטבחים המותאמים אישית למלוא הדרישות והצרכים.

לבחירה וצפייה בקטלוג  – מטבח כפרי / מטבח מודרני